همه چیز درباره انواع چراغ خطی اقتصادی

چراغ خطی

فهرست مطالب

انواع چراغ خطی اقتصادی یکی از بروزترین سیستم های روشنایی است، که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چرا که همواره در سیستم های روشنایی فاکتورهای مهمی در نظر گرفته می شود. از جمله میزان تابش نور، کیفیت نوردهی، میزان مصرف، زیبایی و تاثیر بر روی دکوراسیون و… از مهم ترین این عوامل هستند. به همین خاطر نوع تابش، کابرد و البته شکل های ظاهری چراغ لاینی در این امر مورد توجه قرار گرفته است. این محصول انواع مختلفی دارد. که در ادامه قصد داریم تا با معرفی آن ها، به شما بگوییم که استفاده از کدام یک از آن ها می تواند برای شما بهتر باشد.

مدل های اقتصادی این محصول، یکی از روش هایی است که در مصرف برق و انرژی نیز تاثیر بسزایی دارد. البته که این مدل از محصولات همواره از تکنولوژی های ال ای دی بهره می برند. و یا از زیرشاخه های این تکنولوژی که می تواند اس ام دی و یا سی او بی باشد. که هر یک از آن ها سهم مهمی کاهش مصرف برق و هزینه ها داشته باشد. که البته انتخاب مدل مناسب، بر اساس ابعاد و فضای خانه می تواند علاوه بر روشنایی در هزینه ها نیز به صرفه باشد. که این امر تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی کار داشته و هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ کیفی و فنی می تواند موثر باشد. از همین رو ترجیح استفاده از محصولات روشنایی و نورپردازی، بکارگیری تکنولوژی های روز می باشد.

انواع چراغ خطی اقتصادی

امروزه در بحث نورپردازی و همچنین تاثیراتی که بر روی دکوراسیون داخلی و حتی خارجی دارد، بحث زیادی وجود دارد. در واقع با توجه به تاثیر نور بر روی محیط و انسان، این المان های روشنایی نه تناه به عنوان ابزاری جهت روشنایی، بلکه به عنوان چراغ هایی جهت زیباسازی و نورپردازی استفاده می شوند. حتی این روزها انواع پروژکتور ال ای دی نیز نه تنها به عنوان روشن کننده، بلکه این محصولات نیز به عنوان عاملی جهت نورپردازی به کار می روند. به همین خاطر استفاده از چراغ های خطی ال ای دی می تواند هم در زیبایی محیط اثرگذار باشد، و هم مصرف مناسب و بهینه ای نیز داشته باشد. ضمن اینکه ویژگی خاص این چراغ ها به دلیل نوع طراحی کشیده، حالت دکوراتیو و موثر در زیبایی فضا داخلی نیز می باشد.

همان طور که گفتیم این محصول دارای انواع مختلفی است. چرا که در بسیاری از ساختمان ها و یا پاساژها، هتل، سالن ها و… بحث نورپردازی بسیار مهم می باشد. به همین خاطر و به دلیل تنوع مکانی استفاده از این محصولات باید همخوانی مناسبی نیز میان چراغ و محیط وجود داشته باشد. از همین رو چراغ خطی نیز در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. تا علاوه بر استفاده در قسمت های مختلف از لحاظ تزئینی و دکوراسیون نیز با محیط اطراف هارمونی خوبی داشته باشد. چرا که امروزه محققان ثابت کرده اند که نور و رنگ و نوع تابش آن چه اثراتی می تواند بر انسان و حال و هوای محیط داشته باشد. به همین خاطر نیز این مسئله بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است. در ادامه به معرفی انواع این چراغ ها می پردازیم.

چراغ لاینی مدل آویز

چراغ لاینی سبک آویز

یکی از انواع اینگونه چراغ ها، مدل آویز است. این محصول نیز مانند انواع چراغ های سقفی و هالوژن هستند که می توان از آن ها در فضاهای مختلف استفاده کرد. بیشترین کاربرد این مدل چراغ ها در مکان هایی است که از سقف بلندی سود می برد. با این شرایط استفاده از این مدل با کمک کیت آویز مناسب امکان پذیر شده و محیطی گرم و فضای مناسبی را تشکیل می دهد. همچنین در زمان استفاده از این چراغ باید به سایر بخش ها و همخوانی آن با دکوراسیون کلی نیز توجه کرد. این مدل از محصولات که حتی با کمک سیم و زنجیر نیز نصب می شوند، دارای نوری منطعف و بسیار لطیف هستند. و به منظور طراحی نورهای طیف وسیعی از محیط نیز کاربرد دارند.

از این مدل از چراغ های به منظور نورپردازی خیره کننده استفاده می کنند. محیط هایی مانند میزهای غذاخوری، راه پله ها، لابی و… که البته باید این نکته را در نظر گرفت که این مدل چراغ محدودیت خاصی هم ندارد. یکی دیگر از مزیت های این مدل ها استفاده از اشکال مختلف در روشنایی است. به گونه ای که در فضاهای باز با استفاده از پروفیل های خمیده چراغ های لاینی خمیده می توان حس حرکت و افزایش فضا را ایجاد نمود. به صورت کلی این چراغ ها در ابعاد، روش های نصب مختلف، و همچنین محیط های متنوعی قابلیت استفاده دارد. و به نوعی سازگاری و انعطاف آن ها در شرایط محیط مختلف بسیار زیاد است. به همین خاطر از جمله چراغ های پرکاربرد در محیط های داخلی و خارجی به حساب می آید.

چراغ مدل توکار

مدل دیگر این محصول شامل نوع توکاری بوده که عمدتا دارای شکل مستعطیلی می باشد. از این مدل بیشتر در سقف های کاذب و یا معمولی و به صورت توکار یا همان مخفی استفاده می شود. این مدل یکی از رایج ترین و محبوب ترین مدل های این چراغ می باشد. چرا که علاوه بر مخفی بودن و عدم استفاده از فضای سقف، جلوه بسیار خوبی را نیز به فضا می دهد. در صورت داشتن سقف کوتاه و یا به منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور این مدل یکی از بهترین گزینه های موجود می باشد. به نوعی این مدل با برخی دیگر از انواع چراغ دفنی که به شکل توکار و از پایین به بالا نورپردازی را انجام می دهد، شباهت هایی دارد. که نتیجه نهایی هر دو آن ها ایجاد یک نور بسیار زیبا و موثر در محیط می باشد.

انتخاب ابعاد مناسب پیش از خرید این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است. ضمن اینکه همان طور که گفته شد برای بکارگیری در سقف های کاذب بسیار مناسب می باشد. به همین دلیل نیز در بسیاری از ادارات و یا ساختمان های تجاری از این مدل از چراغ لاینی استفاده می کنند. ضمن اینکه به دلیل نوع رسمی و خاصی که در دکوراسیون محیط دارد، با استفاده از این سیستم نوری می توان به کلی شرایط فضای داخلی یک اداره یا خانه و فروشگاه را تغییر داد. و آن را به آنچه که مدنظرمان است بسیار نزدیک کنیم.

چراغ لاینی روکار

چراغ لاینی مدل روکار

راه اندازی این مدل نسبت به مدل های دیگر کمی راحت تر و در دسترس تر خواهد بود. چرا که نیازی به ایجاد برش و یا حفر برای راه اندازی آن وجود ندارد. به همین دلیل در بخش هایی که سقف آن تمام شده و نیاز به نورپردازی وجود دارد، استفاده از مدل روکار می تواند گزینه مناسبی برای آن باشد. همچنین می توان از انواع چراغ خطی اقتصادی رو کار در محیط های مختلفی همچون ادارات، هتل ها، مجتمع های تجاری و… استفاده کرد.

از دیگر مزیت های استقفاه از این محصول به دلیل حجم کمی که دارد، در سقف های کوتاه است. چرا که در این مدل از سقف ها استفاده از لوستر و یا چراغ های آویز می تواند باعث کاهش بیشتر سقف و در نتیجه کوچک شدن خانه شما شود. اما استفاده از مدل های لاینی رو کار به دلیل ابعاد وسیع و سراسری که دارند، علاوه بر روشنایی بسیار مطلوب، در افزایش سزح سقف شما و افزایش فضا بسیار موثر هستند. تا جایی که در بسیاری از خانه های کوچک و البته ادارات از چراغ های خطی روکار استفاده می کنند.

چراغ های لاینی دکوراتیو

یکی دیکگر از انواع مدل های این محصول، نوع دکوراتیو آن است. که در واقع جزو محصولات خاص این مدل بوده و پیش از سایر مدل ها بر زیبایی و ایجاد حالت خاص محیط نقش دارد. گرچه انواع مدل های مختلف انواع چراغ خطی اقتصادی دارای زیبایی مختلفی هستند، اما مدل های دکوراتیو جذابیت های بیشتری دارند. این مدل از چراغ های لاینی دکوراتیو به شکل روکار نصب می شوند. چرا که اهمیت چراغ های دکوراتیو همواره به مشخص بودن و نمایش آن است. چرا که در کنار روشنایی و نوری که می تاباند، خود چراغ جنبه زیبایی داشته و در کنار نوری که می تاباند، نقش مهمی در زیبایی محیط ایفا می کند.

از مهم ترین ویژگی های این مدل می توان به تابش یکنواخت نور در مقایسه با مدل های فلورسنت خطی اشاره کرد. که بسیار در روشنای محیط های داخلی با اهمیت است. همچنی در انواع مدل های سقف از جمله سقف کاذب، شیب دار، کناف و… قابلیت نصب و اجرا دارد. که با کمک گیره های مختلف و یا ایجاد سوراخ و استفاده از رولپلاک می توان آن ها را نصب کرد. در این مدل نیز ایجاد خطوط روشنایی نامرئی و بسیار لطیف و تمیز از جمله اصلی ترین مولفه ها هستند. که در کنار اشکال مختلف آن که شباهت هایی نیز با انواع مدل وال واشر نیز دارد، قابلیت نصب در بخش های مختلف یک خانه و یا محیط اداری را دارا است.

میزان مصرف انرژی لامپ های خطی

همان طور که می دانید اهمیت میزان مصرف برق یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید انواع لامپ می باشد. به همین خاطر علاوه بر زیبایی و میزان نور آن باید به مصرف برق آن نیز توجه نمایید. مدل خطی به دلیل ایاد یک فضای خاص و منحصر به فرد همواره جزو محصولاتی بوده که مورد توجه افراد قرار گرفته است. به همین خاطر همواره باید در انتخاب مدل مناسب آن نیز توجه نمایید. به همین خاطر پیشنهاد می شود از مدل هایی بهره ببرید که از لامپ های کم مصرف و یا ال ای دی ساخته شده باشد. تا علاوه بر زیبایی و دوام خوبی که دارد، میزان مثرف انرژی آن نیز قابل توجیه بوده و بدون مشکل می توان از آن استفاده کرد.

کجا از چراغ های خطی دکوراتیو استفاده کنیم؟

چراغ لاینی دکوراتیو

همان طور که گفته شد تنوع این محصول به گونه ای است که از آن می توان در بخش های مختلفی استفاده نمود. به همین خاطر نیز علاوه بر استفاده در بخش های مختلف، جهت ایجاد حالت تزئینتی نیز بسیار کاربردی هستند. به دلیل نوع تابش و شکل هندسی این محصول، جذابیت و جلب توجه در آن بسیار بیشتر از سایر نورها است. به همین دلیل بیشترین کاربرد پیش از جنبه روشنایی در آن ها، جنبه زیبایی می باشد.

نکته دیگر در مورد نوع تابش و کاربرد این مدل چراغ این است که چند کاربری به حساب می آید. به گونه ای همان طور که در یک مجتمع تجاری می تواند حس جنب و جوش و هیجان را منتقل کند، از آن می توان در سالن های زیبایی و یا حتی ماساژ نیز استفاده کرد. تا تداعی کننده حس آرامش و کاهش دهنده فضای اضطرابی باشد. ضمن اینکه استفاده از این مدل نوردهی در جلب توجه افراد برای خرید یک محصول نیز تاثیرگذار است. پس در نتیجه این محصول محدود به محل یا بخش خاصی نمی شود. کافی است پس از مشورت با طراح خود و متناسب با محل و سلیقه خود نسبت به استفاده از انواع چراغ خطی اقتصادی اقدام نمایید.

اهمیت خرید انواع چراغ خطی اقتصادی ال ای دی

خرید چراغ خطی ال ای دی

این محصول را در واقع می توان در انواع سقف ها اجرا کرد. ضمن اینکه به دلیل انعطاف پذیری زیاد، جذابیت های نورافشانی و عملکرد مناسب در حین کار از محبوبیت زیادی برخوردا است. همچنین به دلیل استفاده از ال ای دی در انواع آن در مصرف برق نیز بسیار مقرون به صرفه بوده و از تعداد بالای آن نیز می توان در ساختمان ها استفاده نمود. ضمن اینکه به دلیل نوع تابش و شکل این چراغ ها به صورت حروف تی و ال می باشد، سبب شده تا اجزای مختلفی از یک قسمت را به شکل واضحی روشن کند. از این قابلیت طراحان و مهندسان برای دکوراسیون داخلی به نحو احسن استفاده می کنند.

 برای افزایش کاربری امروزه علاوه بر انواع مختلف نوع تابش آن ها نیز متفاوت هستند. از تابش نور مستقیم و غیر مستقیم، با طرح ها و رنگ های مختلف تا انواع سلیقه ها را پوشش دهد. از نورهای رنگی تا سفید سرد و گرم می توان برای تنوع رنگی این محصول نام برد. انواع چراغ های لاینی یا خطی این قابلیت را دارند تا علاوه بر کنترل دستی، به صورت از راه دور و با ریموت نیز خاموش و روشن شوند.

شما نیز اگر برای راه اندازی سیستم روشنایی خود نیاز به یک چراغ یا لامپ دارید، پیش از خرید هر محصولی از یک مشاور راهنمایی بگیرید. تا ابتدا مناسب با دکوراسیون محیط و سبب نوع خانه نسبت به خرید انواع محصول اقدام نمایید. در همین زمینه گروه روشنایی سیزال با ارائه انواع سیستم های روشنایی مانند چراغ خیابانی، چراغ های دفنی، ریسه ها و…  شما را در خرید، نصب و راه اندازی راهنمایی می کند. جهت دریافت مشاوره همین حالا با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

دفتر: 02156118175

شرکت: 02156118174

مدیریت: 09122039726

ارتباط مستقیم 09120754035

می توانید به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Instagram WhatsApp WhatsApp Telegram
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟