نورپردازی زیر آب با بهترین چراغ استخری اقتصادی

چراغ استخری

فهرست مطالب

بهترین چراغ استخری اقتصادی یا همان چراغ آبنما جهت روشنایی زیر آب و یا استخرها، می تواند محیط بسیار زیبایی را خلق کند. همان طور که می دانید امروزه استفاده از انواع المان ها نوری جهت روشنایی و البته دکوراسیون داخلی و خارجی بسیار کاربردی هستند. به همین خاطر نیز در بسیاری از قسمت های یک خانه یا ساختمان می توان از این منابع نوری استفاده کرد. چرا که در دنیای امروزی، لامپ ها و چراغ ها نه تناه ابزاری جهت روشن کردن محیط، بلکه مهم ترین المان ها جهت زیباسازی محیط به شمار می وند. و چه بسا خانه و یا ساختمانی که با یک نورپردازی حرفه ای و مناسب، ارزش بیشتری نسبت به ساختمان های دیگر پیدا می کند.

در همین رابطه استخرها، حوض ها و حتی آبنماها قسمت هایی هستند که در صورت استفاده از نورپردازی ها می توانند بسیار زیبا و تاثیرگذار باشند. چرا که می توانند حس آرامش را در کنار زیبایی محیط خلق کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان از انواع چراغ ها برای این کار استفاده کرد. ضمن اینکه به دلیل نوع ساخت این چراغ ها جای نگرانی بابت هر گونه مشکلی وجود نداشته، و چراغ ها کاملا ایمن هستند. ضمن اینکه در این محصول، هرینه ها مو مصرف بهینه نیز بسیار مهم است. چرا که در تزئینات و نورپردازی ها، رعایت استاندارد میزان مصرف برق نیز به میزان زیبایی محصول با اهمیت است. به همین خاطر نیز در این مقاله به معرفی انواع چراغ ها جهت روشنایی این بخش ها می پردازیم.

ویژگی های بهترین چراغ استخری اقتصادی

یکی از اصلی ترین کاربرد انواع چراغ استخری در شب و به منظور روشنایی و ایجاد زیبایی است. مخصوصا در استخرها و یا در آبماهای روباز، استفاده از انواع چراغ آبنما می تواند بسیار جلوه مناسبی را ایجاد کند. اما یکی از اصلی ترین ویژگی های این نوع چراغ مراحل نصب و ساخت آن ها است. چرا که این نوع چراغ ها باید به گونه ای ساخته شوندT که به هیچ عنوان آب به داخل آن ها نفوذ نکند. ضمن اینکه علاوه بر استفاده از شیشه های سکوریت، باید کاملا عایق بوده و مانع از نفوذ هرگونه موادی به داخل چراغ شود. به همین خاطر در کنار اهمیت و شرایط ایمن نصبُ خود محصول نیز باید مناسب چنین محیطی باشد. چرا که برخی تنها از انواع چراغ ها بدون رعایت ایمنی برای روشنایی استخرها استفاده می کنند. که این امر می تواند حادثه ساز باشد.

در صورت عدم استفاده از چراغ مناسب، احتمالا شاهد وقوع مشکلات و حوادث گوناونی خواهیم بود. چرا که در صورت هرگونه شکستگی و یا عدم عابق مناسب، می تواند به سیستم نورپردازی آسیب برساند. همچنین یکی دیگر از مشخصات یک چراغ با کیفیت تعدد رنگ های آن است. که تاثیر زیادی در زیبای دارند و اغلب این چراغ به صورت فول کالر طراحی و تولید می شوند. بسیاری از افراد نوع ساخت این چراغ ها را با چراغ دفنی مقایسه می کنند. چرا که شباهت زیادی به یکدیگر دارند. ضمن اینکه این چراغ ها نیز که به عنوان مدل های زمینی مورد استفاده قرار می گیرند، باید مقاومت و استحکام مناسبی داشته باشند. ضمن اینکه در برابر عوامل و شرایط مختلف نیز عایق باشند.

مشخصات فنی چراغ های استخری

مشخصات انواع چراغ آبنما و استخری

معمولا ولتاژ برق ورودی برای روشنایی این چراغ ها از 24 ولت کم تر می باشد. ضمن اینکه به دلیل استفاده از یک ترانس در ساخت آن می توان برق شهری را به ولتاژ مورد نیاز چراغ تبدیل کرد. همان طور که اشاره کردیم عایق بودن این چراغ ها به دلیل محیطی که مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین خاطر آی پی استفاده شده در ساخت آن 68 می باشد. که کاملا مناسب محیطی هایی همچون استخر و یا آبنماها است. و در صورت استفاده از این مدل چراغ آبنما هیچ مشکلی برای چراغ به وجود نمی آید. چرا که درجه حفاظتی یک شاخص و المان جهت تعیین میزان مقاومت چراغ در برابر نفوذ هرگونه آب و رطوبت، گرد و خاک و مواد اضفی به داخل چراغ به حساب می آید.

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با استاندارد ساخت، کیفیت و میزان ولتاژ درمورد این چراغ ها وجود دارد، حفظ کیفیت چراغ در طولانی مدت است. در واقع تمامی این ویژگی ها نباید به شکل مقطعی بوده و باید در طولانی مدت کیفیت خود را حفظ کند. همچنین دیگر ولتاژی که برای چراغ های آبنما یا استخری استفاده می شود، 12 ولت است. ضمن اینکه کیفیت آن باید به شکلی باشد که در طولانی مدت دچار زنگ زدگی نشده و خطر برق گرفتگی نیز نداشته باشد. اما نکته ای که در این بین وجود دارد، گاهی اوقات از چراغ های دیگری نیزبرای روشنایی و نورپردازی استخرها استفاده می شود. که می توان به انواع پروژکتور ال ای دی اشاره کرد. که آن ها نیز دارای کیفیت بالا و تنوع رنگ نور زیادی هستند.

آشنایی با انواع آی پی چراغ

هنگام خرید انواع چراغ چه برای نورپردازی داخلی و یا خارجی حتما توجه به یک سری نکات مهم است. البته که اگر از یک کارشناس هنگام خرید سوال کنید قطعا شما را راهمایی می کند. اما هر چقدر خودتان نیز اطلاعات بیشتری داشته باشید، سبب می شود تا با یک خرید مناسب، علاوه بر افزایش راندمان، از ایجاد خسارات و صرف هزینه های بیشتر جلوگیری می نمایید. ضمن اینکه آشنایی با برخی از استانداردها و شرایط نصب و راه اندزای نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر قصد دارید تا از یک وال واشر بای نورپردازی نما ساختمان خود استفاده کنید، در کنار نوع رنگ، زاویه تابش، میزان مصرف، طول عمر و… باید به آی پی و یا درجه حفاظتی آن نیز تجه نمایید. چرا که باید قادر به تحمل شرایط محیطی و جوی مختلفی باشد.

یکی از نکات مهم هنگام خرید چراغ، توجه به آی پی آن است. آی پی نشان دهنده درجه حفاظت چراغ در  برابر عوامل مختلف می باشد. برای هر محصول یک عدد دو رقمی به منظور نشان دهنده میزان محافظت درج شده است. البته برای لامپ های داخل خانه چراغ ها نیازی به درجه آی پی ندارند. عدد اول آی پی که از 0 تا 6 می باشد، نشان دهنده میزان مقاومت آن در برابر گرد و غبار است. و عدد دوم که از 0 تا 8 متغیر می باشد نشان دهنده مقاومت چراغ در مقابل آب و رطوبت می باشد. به طور مثال 66 به معنی مقاومت چراغ در برابر ریزش پرفشار بوده و عدد 68 یعنی چراغ در صورت غوطه ور شدن در آب نیز از مقاومت کافی برخوردار است. که این آی پی برای انواع بهترین چراغ استخری اقتصادی مناسب می باشد.

مشخصات فنی انواع چراغ آبنما

معرفی انواع چراغ آبنما

این نوع چراغ که جهت روشنایی و نورپردازی در وسط حوض ها و یا پارک ها استفاده می شود، انواع مختلفی دارند. چرا که تنوع در این محصول سبب می شود تا در محیط متناسب با همان محصول زیبایی و فضای دلچسبی را به وجود آورد. این نوع چراغ نیز مانند بهترین چراغ استخری اقتصادی دارای مقاومت بسیار بالایی هستند، و در برابر شرایط جوی مختلف و آب و رطوبت عایق می باشند. ضمن اینکه در آبنماها به دلیل حرکت آب ها در هوا و نمایش مدل های مختلف، نورپردازی زیبا بسیار موثر و زیبا خواهد بود. تا جایی که در اکثر پارک هایی که دارای حوض و یا آبنما هستند، از چراغ های استخری برای نورپردازی استفاده می شود. چرا که استفاده از این محصولات نورپردازی، امری بسیار رایج در اجرای سیستم های نورپردازی می باشد.

انتخاب یک رنگ مناسب که همخوانی مناسبی با محیط شما داشته باشد، در این نوع چراغ ها بسیار با اهمیت هستند. چرا که همان طور که گفته شد بیشترین کاربرد انواع چراغ آبنما در زیبایی و ایجاد فضایی خاص می باشد. این مدل چراغ هایی که مخصوص آبنماها هستند، در انواع روکار و توکار طراحی و تولید می شوند. ضمن اینکه برق ورودی آن ها نیز 12 ولت بوده که میزان خطر احتمالی را بسیار کاهش می دهد. ضمن اینکه آی پی استفاده شده در ساخت این چراغ ها نیز به گونه ای است که آن ها را تبدیل به عایق خوبی در برابر آب کرده است. تا در صورت غوطه ور شدن نیز مشکلی به وجود نیاید. چرا که بسیار مهم است تا مقاومت آن ها در برابر نفوذ آب بسیار بالا باشد.

نکات مهم هنگام استفاده از لامپ های استخری

نکات مهم استفاده از چراغ آبنما

همان طور که اشاره شد استفاده از لامپ های مختلف به همراه نورپردازی های جذاب می تواند فضای زیبایی را در استخر شما به وجود بیاورد. اما با توجه به اجرای مختلف استخرها همچنین مدل های مختلف بهترین چراغ استخری اقتصادی، باید نکات مختلف را مدنظر قرار داد. به عنوان مثال در صورتی که در ساخت استخر از کاشی کاری استفاده شده باشد، اثر زیادی را در تابش نور ایجاد می کند. رنگ کاشی ها می تواند در انتخاب رنگ لامپ ها اثرگذار باشد. و در صورت استفاده از کاشی های تیره می توان از نورهای گرم استفاده کرد. که این امر توسط کارشناس و فردی متخصص در این زمینه باید به خوب برنامه ریزی و انجام شود. چرا که هدف نهایی استفاده از چراغ ها در استخر، علاوه بر روشنایی، افزایش زیبایی فضای داخلی و اطراف آن می باشد.

از دیگر نکاتی که در رابطه با این چراغ ها باید رعایت کنیم، شیوه و محل نصب آن ها است. چرا که باید چراغ های استخری را به شکلی در انتها و یا دیواره های استخر نصب کنیم که زاویه مناسبی داشته باشد. تا سبب ایجاد خیرگی و یا آسیب به چشم افراد نشود. به همین علت میزان شدت نور، زاویه تابش و البته تعداد و فاصله چراغ ها از یکدیگر بسیار در این زمنیه موثر هستند. به نوعی می توان این نکات را به مانند نکات نصب چراغ خیابانی در نظر گرفت. چرا که همواره در استفاده از المان های روشنایی، علاوه بر روشنایی و یا زیبایی، عدم آسیب به چشمان مخاطب و یا عدم ایجاد تاری در هنگام تماشا از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. ضمن اینکه به همین منظور اکثر چراغ های استخری، خود دارای تنوع در زوایای تابش می باد.

انتخاب رنگ نور مناسب برای روشنایی استخر

یکی از مهم ترین اقداماتی که جهت راه اندازی چراغ های آبنما باید انجام داد، انتخاب رنگ مناسب می باشد. این کار باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر رنگ زیبا، همخوانی مناسبی نیز با خود استخر داشته باشد. همچنین نوع ساخت استخر و متریال کار شده در آن که تاثیر زیادی در انعکاس نور دارند نیز مهم هستند. همچنین بهتر است از لامپ های ال ای دی بهره برد چرا که علاوه بر نور معتدل و خوب، مصرف بهینه ای نیز دارد. ضمن اینکه میزان تابش و پخش نور در این لامپ ها زیاد است. به همین خاطر این کار باید توسط کارشناسان و معماران، به شکلی تخصصی و علمی انجام شود. چرا که نور تاثیر زیادی بر ذهن و برداشت افراد از محیط دارد. که می تواند محیط شما را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشد.

خرید چراغ نورپردازی آب

خرید چراغ استخری جهت نورپردازی آب

جهت خرید این محصولات توجه به کیفیت کار و البته اجرای صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که یکی از نکاتی که درمورد این چراغ ها وجود دارد، نصب صحیح و اصولی آن می باشد. اینکه صرفا کار گذاشتن آن ها در استخر و یا اطراف آبنما بتواند زیبایی را به وجود بیاورد، وجود ندارد. به همین خاطر به بهتر است پیش از خرید با کسب اطلاعات در مورد نحوه جایگذاری چراغ ها زیبایی آبنما و یا استخر خود را افزایش دهید. چرا که تنوع این محصول، و میزان وات ها و سایر مشخصات به کار ر فته در آن بسیار متفاوت و متنوع می باشد. که باید پیش از تهیه متناسب با محل نصب به خوبی برنامه ریزی شود.

مجموعه روشنایی سیزال در کنار تولید محصولات روشنایی، و اجرا، اقدام به مشاوره نیز می کند. که شما می توانید برای اجرای انواع بهترین چراغ استخری اقتصادی خود با مشورت با کارشناسان و متخصصان این مجموعه، زیبایی محیط خود را دوچندان نمایید. چرا که این مجموعه یکی از ارائه دهندگان انواع چراغ های استخری و آبنما بوده و در طرح ها و مدل های مختلف، چراغ های گوناگونی را در این زمینه عرضه می کند. از همین رو برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانید همین حالا با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید. تا کارشناسان ما شما را در انتخاب با کیغیت ترین و بهترین چراغ استخری اقتصادی راهنمایی کنند.

دفتر: 02156118175

شرکت: 02156118174

مدیریت: 09122039726

ارتباط مستقیم 09120754035

 

 

می توانید به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Instagram WhatsApp WhatsApp Telegram
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟