دسته‌بندی نشده

10 نکته طلایی خرید لوستر

خرید لوستر

خرید لوستر برای منازل به دلیل اهمیت روشنایی یکی از اقدامات مهم است. که هم باید به میزان روشنایی و نوردهی آن توجه کنیم، و هم به زیبایی و همخوانی آن با دکوراسیون خانه. به همین علت انتخاب یک چراغ تزئینی پذیرایی باید کاملا با دقت و وسواس انجام شود. ضمن اینکه باید تمامی جوانب از جمله هزینه خرید آن را نیز در نظر بگریم. تا با میزان بودجه ما همخوانی داشته و در عین حال بهترین و با کیفیت ترین محصول را متناسب با نیازمان انتخاب نماییم. به همین علت با توجه به اهمیت این سیستم روشنایی و استفاده از آن در اکثر منازل امروز به نکات شگفت انگیزی در زمان خرید آن می پردازیم. تا با آگاهی بیشتر و اطلاعات کافی نسبت به تهیه انواع لوستر اقدام نمایید.

نکات طلایی و راهنمای خرید لوستر

همان طور که می دانید برای تهیه یک سیستم روشنایی یا یک المان نوری توجه به نکات مختلف بسیار حائز اهمیت است. از شیوه نصب گرفته، تا میزان ارتفاع آن نسبت به سقف خانه و حتی مدل آن که همه در نتیجه نهایی بسیار مهم هستند. چرا که عدم رعایت نکات اصولی و صحیح این سیستم های روشنایی ممکن است نتیجه دلخواه را برای ما به همراه نداشته باشد. در واقع عدم نتیجه دلخواه به معنی عدم سازگاری محیط، آزار چشم و همچنین از لحاظ زیبایی باشد. نکاتی که همواره در راه اندازی سیستم های روشنایی موثر هستند. بسیاری از افراد هستند که علاوه بر اینکه از لامپ هایی با نوردهی زیاد استفاده می کنند، اما عدم نصب صحیح و یا ارتفاع نامناسب چراغ سبب نوردهی نامناسب آن شده است.

به همین خاطر و به دلیل اهمیت این موضوع، می خواهیم صفر تا 100 نکات مهم برای تهیه این لامپ های روشنایی زیبا را بیان کنیم. چرا که افراد در برخی از اوقات حتی با صرف هزینه های زیاد نمی توانند آنچه که مدنظر خودشان هست را به دست بیاورند. چرا که همان طور که گفته شد هم به دلیل تنوع زیاد این نوع محصول در بازار، و هم عدم اطلاع دقیق از انتخاب گزینه مناسب با منزل ما است. که در هر صورت نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشد. به همین منظور نکات خرید این چراغ تزئینی پذیرایی که البته بسیار زیاد نیز است، سبب شده تا ما در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره کنیم. تا با تهیه یک چراغ با کیفیت، مطابق با میزان بودجه خود، روشنایی زیبایی را برای خود و محیط اطراف به ارمغان بیاورید.

میزان بودجه مورد نیاز

بودجه مورد نیاز برای خرید لوستر

اولین نکته ای که هر فردی در زمان خرید این محصول محاسبه می کند، میزان بودجه ای است که در اختیار دارد. چرا که این عامل یکی از تعیین کننده ترین نکاتی است که سبب می شود تا ما مجبور به استفاده از مدل های مختلف و یا محدودتر شویم. اما نکته ای که باید پیش از خرید لوستر بدانید، اهمیت استفاده از این محصول و نقش آن در زیبایی و روشنایی خانه است. به همین خاطر پیش از توجه به مدل و طرح آن باید به کیفیت و میزان کارایی آن توجه نمایید. همواره محصولاتی که کیفیت بالاتر و استاندارد بهتری دارند، علاوه بر نوردهی، میزان مصرف برق مناسبی داشته و همچنین طول عمر بیشتری نیز دارند. به هر حال پیش از تهیه این محصول بودجه خود را بدانید و با ذهنی بازتر به استقبال خرید بروید.

در کنار تهیه محصول با قیکمت مناسب، میزان مصرف آن و مدت زمان کارایی هم در بحث اقتصادی قرار دارد. چرا که اگر یک محصول کیفیت لازم را نداشته باشد، باید در زمان کمی محصول جایگزین تهیه شود. همانند چراغ های قدیمی که طول عمر زیادی نداشتند. همچنین در بحث میزان مصرف نیز بسیار مهم است. جایی که ما می بینیم امروزه استفاده از تکنولوژی ال ای دی بسیار رواج پیدا کرده است. تا جایی که شاهده تولید انواع پروژکتور ال ای دی هستیم. تا علاوه بر حفظ قدرت روشنایی محیط اطراف، بتواند مصرف مناسبی نیز داشته باشد. به همین خطار در کنار قیمت محصول، به مسائل جانبی آن که در هزینه های جانبی نقش دارند نیز توجه نمایید.

کدام مدل لوستر برای ما مناسب تر است؟

احتمالا یکی از مهم ترین سوالاتی که برای هر کسی پیش می آید، این است که کدام مدل و یا طرح را باید انتخب کنم؟ با توجه به تنوع محصولات روشنایی در این زمینه ابتدا باید نیازهای خودتان را بشناسید. و متناسب با خواسته و نیاز خود نسبت به انتخاب مدل مورد نظر اقدام کنید. اینکه هدفتان از تهیه لوسترها چیست و چه انتظاری از آن دارید. که این موارد می تواند به میزان روشنایی و نوردهی مدنظر شما برگردد، یا ایجاد یک المان زیبا در خانه باشد. که هر کدام از این موارد می تواند شما را به مدل مدنظرتان نزدیک تر کند. ضمن اینکه در مورد این محصول سبک های مختلفی نیز وجود دارد. از مدل های سلطنتی و دکوراتیو گرفته، تا انواع لوسترهای مدرن که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

در بازار بسیاری از این چراغ های تزئینی و دکوراتیو، علاوه بر روشنایی مناسب و البته متغیر دارای زیبایی هایی نیز می باشد. که همان طور که گفته شد قدم اول تعیین میزان روشنایی آن است. که مشخص می کند شما چه لوستری و با چه تعداد شاخه و یا لامپ نیاز دارید. سپس میزان مصرف و بعد از آن نیز می توانید به دکوراسیون خانه تان و همخوانی این المان با سایر اجزا توجه نمایید. این کار دقیقا همان چیزی است که در بحث نورپردازی خارجی نیز مورد توجه قرار دارد. چرا که بحث روشنایی و نورپردازی در دنیای امروزی بسیار مهم بوده و حتی برای نورپردازی یک درخت با استفاده از یک چراغ دفنی نیز باید تمامی نکات و عوامل را سنجید. سپس نسبت به انجام آن و اجرای نورپردازی اقدام کرد.

انتخاب جنس چراغ تزئینی پذیرایی

جنس چراغ تزئینی پذیرایی

یکی از نکات مهم در زمان تهیه انواع لوسترها باید به جنس آن نیز توجه کنیم. چرا که جنس یک چراغ می تواند میزان دوام آن، طول عمر و عایق بودن و محافظت در برابر عوامل مختلف را تعیین کند. عموما در ساخت لوسترها از مواد مختلفی همچون کریبستال، برنج، فلز و آهن استفاده می شود. که این جنس می تواند با سبک و به نوعی کاکرد این چراغ های تزئینی نیز ارتباط مستقیمی داشته باشد. نکته دیگر در زمان خرید لوستر توجه به رنگ آن است. که باید متناسب با نوع رنگ دیوار یا کاغذ دیواری، مدل مبلمان، رنگ و مدل پرده ها و یا سایر اجزای خانه انتخاب شود. همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید بدانید، هارمونی و همخوانی روشنایی و رنگ نور لوستر شما با سایر چراغ ها و لامپ های خانه است.

میزان ارتفاع سقف خانه

یکی از نکات مهم در دکوراسیون و استفاده صحیح از المان های روشنایی، توجه به سقف خانه و نوع چراغ ها است. چرا که سقف بلند و یا کوتاه در خانه تاثیر بسیار زیادی در بزرگ تر نشان دادن خانه دارد. از همین رو در صورتی که شما سقف خانه ای بلندتر بود می توان از چراغ ها و یا لوسترهایی آویز و بلند استفاده کرد. که از تعداد زیادی شاخه و لامپ سود می برد. از همین رو برای خانه هایی که دارای سقف کوتاه تری هستند از تهیه این چنین چراغ ها و یا لوسترها خودداری نمایید. چرا که نمایی زیبایی را در خانه شما به وجود نمی آورد. برای خانه هایی با سقف کوتاه بهتر است از لوسترهایی که شاخه های کم تری دارند و سبک تر هستند استفاده نمایید.

امروزه ارتفاع نور در میان کیفیت، خیرگی، القا بزرگی و کوچکی فضا و … بسیار تاثیر گذار است. دقیق امشابه نکاتی که پیش تر درمورد آن صحبت کردیم. اما نکته قابل تحمل تاثیر این عامل است. به عنوان مثال جهت روشنایی جاده ها و خیابان ها، از انواع چراغ خیابانی برای انجام این کار استفاده می شود. دقیقا میزان ارتفاع پایه چراغ علاوه بر میزان روشنایی و ایمنی جاده، بر روی تعداد تیرها و فاصله آن ها از یکدیگر نیز موثر است. به همین خاطر این نکته نه تنها مختص به این مورد، بلکه در بحث لوسترها و روشنایی فضای داخلی نیز صدق می کند. که با ایجاد یک فاصله می توان از تعداد بیشتر و یا کم تری لامپ و چراغ جانبی استفاده کرد. به همین دلیل حتما ارتفاع سقف را در نظر داشته و به شکلی کاملا اصولی ارتفاع لوستر خود را انتخاب نمایید.

نظافت و نگهداری از لوسترها

نگهداری و نظافت چراغ تزئینی پذیرایی

همواره هر وسیله تزئینی و یا کاربردی که برای خانه خریداری می شود، نگهداری و مخصوصا تمیز کردن آن از اهمیت زیادی برخوردار است. مخصوصا چراغ ها و یا لامپ ها که به دلیل ابعاد و محل قرارگیری، در بخشی از کانون توجه قرار دارند. به همین دلیل پس از برنامه ریزی برای خرید آن، و توجه به نکات گفته شده مانند ابعاد و همخوانی و تایز بر دکوراسیون خانه، باید به شیوه تمیز کردن و نگهداری آن نیز توجه نمایید. به همین علت اگر به هر دلیل امکان نظافت و نگهداری مدل های بسیار بزرگ را ندارید، سعی کنید از مدل های کوچک تر استفاده کنید. چرا که باید چراغ تزئینی پذیرایی خود را داقل سالی یکبار هم که شده تمیز نمایید.

یکی دیگر از دلایل تمیز کردن لوسترها علاوه بر زیبایی، کیفیت و طول عمر آن است. در واقع اگر گرد و خاک بر روی چراغ ها و المان های تابنده ور شما بنشیند، سبب کاهش کیفیت نور آن می شود. ضمن اینکه تا حدودی در رنگ نور و میزان تابش آن نیز اثر می گذارد. همین طور با نگهداری مناسب در کنار زیبایی می تواند مدت زمان بیشتری از زمان خرید لوستر تا استفاده آن بهره ببرید. به همین خاطر به این موضوع و شرایط نگهداری از آن توجه و برنامه مناسبی داشته باشید. همچنین تعداد شاخه های لوسترها نیز در زمان خرید علاوه بر میزان نور، در نگهداری آن موثر هستند. به همین دلیل در صورت عدم نگهداری اصولی از تعداد شاخه های کم تری بهره ببرید.

توجه به ابعاد در زمان خرید لوستر

سایز چراغ تزئینی پذیرایی

چراغ های تزئینی و لامپ ها نه تنها در پذیرایی بلکه در قسمت های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو به نسبت محلی که قصد داریم تا از چراغ تزئینی پذیرایی استفاده نماییم، باید ابعاد و سایز آن را نیز تعیین کنیم. این قسمت ارتباط مستقیمی نیز با سقف خانه شما دارد، که پیش تر به آن اشاره کرده و نکاتی را ذکر کردیم. خوب است بدانید که سایز لوسترها متفاوت بوده و شما باید توجه کنید که در چه مکانی میخواهید از آن بهره ببرید. به عنوان مثال در چراغ های اتاق های نشیمن باید بزرگت تر از لوسترهایی باشد که برای آشپزخانه در نظر بگرید. در واقع هر چه فضای شما بزرگ تر باشد، متناسب با همان قسمت باید از لوستری با ابعاد بزرگ تر و متناسب با محیط استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *